رب

با فواید رب گوجه آشنا شوید

گوجه فرنگی از آنجایی که حاوی رنگدانه و آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن است، به مراقبت از سلول‌ها در برابر عوامل مخرب می‌پردازد. این محققان پی برده‌اند که گوجه فرنگی ویژگی‌های پروبیوتیکی هم دارد و می‌تواند فعالیت باکتری‌های مفید در روده را افزایش دهد. آن‌ها در گوجه فرنگی، نوعی از گونه‌های اصلی باکتری‌های خوب را پیدا کرده‌اند که می‌تواند با آنتی اکسیدان موجود در خود گوجه فرنگی در تعامل بوده و اثرات مفیدی روی سلامت روده بگذارند.

از طرفی محققان با بررسی مصرف پخته یا خام گوجه فرنگی به این نتیجه رسیدند که ویژگی‌های آنتی اکسیدانی گوجه فرنگی، وقتی به صورت خام مصرف می‌شود، هنگام مراحل هضم از بین می‌رود. اما شکل پخته و رب آن، می‌تواند انجسام آنتی اکسیدان لیکوپن را هنگام هضم بیشتر کرده و آن جذب بدن شود؛ بنابراین رب گوجه فرنگی نسبت به گوجه فرنگی خام، فواید بیشتری دارد.

این محققان می‌گویند، رب گوجه فرنگی حاوی پروبیوتیک و آنتی اکسیدان است که با مصرف آن یا گوجه فرنگی پخته شده، می‌توانید در افزایش باکتری‌های روده موثر باشید و بدین ترتیب سلامت روده و به طور کلی بدن‌تان را افزایش دهید.

برچسب ها : گوجه فرنگی , رب فواید ,رب گوجه ,گوجه فرنگی پخته شده, رب سلامت, خواص گوجه ,خواص رب ,رب دماوند, بهترین رب ,کیفت رب ,

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است